top of page

תנאי השירות

לנו בחברת מדריך לחיים חשוב לעשות טוב ולתת את השירות המייטבי שאפשר לשביעות רצון מירבית. 
כחלק מהמהפכה, כל הרכישות אצלינו נעשות באופן אישי ויישיר ואי אפשר לרכוש דרך האתר, זאת מפני מספר סיבות עיקריות:

1. בכדיי להחזיר את המסורת של אדם מול אדם. חלק גדול מהעשייה שלנו היא בעצם חיבור בין אנשים.

2. בכדי לדייק לכל לקוח/ה את המוצר והשירות באופן האופטימאלי. 

3. שיהיה לנו ברור שללקוח/ה ברור מה הם רוכשים ובאילו תנאים ושירות.

למרות זאת ידוע כי דברים ונסיבות קורים בחיים ולכן חשוב לנו להתחיל בלהבהיר מספר דברים ומידעיים לעניין הענפים השונים שלנו, כל אחד בנפרד אשר יופיעו אחד אחרי השני; כדי החרס למים, יצירות האורגונייט, מוצרי החשמל הירוק ומוצרי הקמפינג והשהות בטבע.
 

שקוף חדש.png

מדריך לחיים בטבע- חשמל הירוק והמוצרים לקמפינג ולשהות בטבע

בענף החשמל הירוק והמוצרים לקמפינג ולשהות בטבע, מדריך לחיים מתפקד בענף זה כסוג של סוכן המחבר בין הלקוחות לבין המוצרים האיכותיים והמובילים בעולם.
אנחנו עובדים עם יבואנים ישראלים המובילים בתחומם ולכן כל תנאי השירות הם בהתאם לתנאים הנקבעים מול כל יבואן בנפרד.  
 

 

מים צחים- כדי חרס לטיהור, סינון והחייאת מים צחים

2

נתחיל במידע ויישור קו על מה שידוע על הכדים בכדי שנוכל לתאם ציפיות:

 

הכדים הם עבודת יד מסורתית הנשרפים בתנורים טבעיים שאין עליהם שליטה על עוצמת האש לכן כל כד הוא מקרה נפרד ואינדיוודואלי.
עדיין ולמרות זאת, אנו במים צחים משתדלים ליצור שני סוגי כדים; כד הנקרא סוג לח וכד אשר נקרא סוג מזיע.
הם מיוצרים מאותו סוג חיימר טבעי. 
בכד המזיע אנו ממוססים מלח ושורפים את הכדים בקירבה אל מוקד האש לכן לכד מסוג זה תהיה נטייה חזקה יותר להזיע. זאת מכיוון שהמלח המומס אשר יפנה את מקומו בתקופת השבועות הראשונים בשימוש בכד ישאיר אחריו חרירים מיקרוסקופיים, ואילו השריפה בקירבה למוקד האש תכלא בועות חמצן בתוך החיימר. 
תהליך זה מה שיאפשר למים לחלחל ולנוע דרך דופן הכד ובעצם להפוך את הכד לסוג של פילטר טבעי, המסנן מטהר, מקרר ומחייה את המים.   
כד אלו נקראים מזיעים 
כדים לחים עשויים חיימר ללא תוספת מלח ונשרפים בבמעגל הרחוק ממוקד האש אשר מאפשר לבועות החמצן להתנדף יותר.
הכדים המזיעים הם כמו פילטר פתוח לכן דרושה רמת הגיינה סבירה בסביבתם, 
חשוב ומומלץ לשטוף ידיים לפני כל עיסוק איתם ומומלץ לעשות להם טיפול אחת לכל כמה שבועות או לפי הצורך.

 

כאמור כל כד הוא עבודת יד אינדיבידואלית, לכן:
•    מידת ההזעה של הכדים המזיעים היא ספקטרום ותהיה שונה מעט בין כד לכד. יש שיזיעו יותר ויש שיזיעו פחות. מידת ההזעה משתנה גם לפני תנאי מזג האוויר ועונות השנה
•    מידת הלחות של הכדים הלחים היא גם כן ספקטרום ותנוע בין כדים אשר יהיו יבשים לבין כדים אשר יהיו לחים.
כדים לחים שישנה מידה מסויימת של הזעה, תהיה נחוצה להניח צלוחית קטנה תחתם בכדי שלא ירטיבו את המשטח שהם עומדים עליו. בכדים כאלה הלחות המוזעת מקררת מעט יותר את המים שבתוך הכד מאשר הכדים שהם יבשים לגמרי. 
•    מאתגר לשער אורך חיים של כד אבל הכדים המזיעים מכיוון שהם 'עובדים' כסוג של פילטרים, הם רגישים יותר לכן אורך חייהם יהיה קצר יותר מזה של הכדים הלחים. כדים לחים יכולים לעבוד למשך מספר שנים, אפילו 4-5 שנים.
כאמור, כדים מזיעים הם עבודת יד אינדיבידואלית ואין יכולת להתחייב למידה ולכמות הזעה.  

 

 
ידוע שחיימר העשוי מאדמה טבעית הוא תוסף תזונה חשוב ומרפא. 
החיימר סופח, מתמיר ומפוגג רעלים כמו שעושה כל אדמה באופן טבעי. 
מנסיון שלנו מזה שנים עם אלפי לקוחות אנו יכולים לומר בביטחון כי הכדים שלנו הם הדבר הכי טוב למיי השתייה שלכם. הם מטהרים ומסננים את המים באופן טבעי אבל הדבר המשמעותי ביותר הוא החייאת המים באופן תיכנות זיכרון המולקולה וזה גם מה שעוזר למים להשיל ולהתמיר את כל הרעלים והכי חשוב, הכל קורה בפשטות לכאורה ובאופן טבעי.
באותה נשימה נאמר כי המים בכדים שלנו נבדקו על ידי בדיקות מדעיות בסיסיות ובכדי לראות תוצאות מבחינה מדעית עלינו ליצור מחקר יעודי מיוחד ולהשתמש בציוד וכוח אדם יקר מאוד כגון מיקרוסקופ אלקטרונים. לכן, מעבר לניסיון אנו מתבססים על מחקרים שנעשו על ידי הצלב האדום בכדים דומים לטיהור וסינון מים בסרי לנקה. בתוצאות מחקריו של זוכה פרס נובל לפיזיולוגיה, פרופ' לוק מוטנגנייה ואחרים.

אורגונייט

3

האורגונייט שלנו מיוצרים כיצירות אומנות עבודת יד בדרך של חוכמת האלכימיה. 

מכיוון שהם עבודות יד יש צפי כי ישנם אי דיוקים או שינויים כלשהם ביצירה או משטח הפנים כדרך של אומנות.

חלק מהיצירות הן בעלות משטח מבריק וחלק בעלות משטח מט. ההבדל נוצר בעבודה עם נייר זכוכית ובאופן אומנותי.

כאמור, זאת יצירת אומנות ואין אנו מתחייבים לכך שלא תהיינה שריטות קטנטנות הנוצרות במהלך העבודה והייצור של יצירת האורגונייט.

צריך לקח בחשבון כי התמונות שישנם בקטלוג הן של יצרה ספציפית כדוגמא וכי יתכן ויהיו שינויים מסויימים בגודל, בפיגמנט הצבעים ובפרטים הקטנים וזאת מתוך ההבנה כי מדובר על יצירות עבודת יד אשר נוצרו ברוח הדוגמא ולא על ידי מכונות בפס יצור מדוייק.

 

יצירות האורגונייט נוצרו מחומרים עמידים וקשיחים. ניתן לישון איתם או להכניסם אל מקורות מים.

למרות זאת יתכן וכי יווצר שבר או התנפצות באורגונייט אשר יפול על הרצפה או יקבל מכה ממקור קשה כלשהו.

 

תפס האורגונייט יצוק בביטחה בתוך תליוני האורגונייט  אך מכיוון שתליוני האורגונייט הוא מחומר קשיח לא מומלץ לבצע איתו פעילות גופנית המלווה בקפיצות או תנועות אשר יגרמו לתליון לקפץ. פעולות אלה יכולות לערער את חיבור התפס לתליון.

עם חלוף השנים יתכן וחיבור התפס לתליון יתערער, מה שיגרום לתליון להשתחרר ממנו. מעבר לעניין חוזק החומרים, אנו רואים באירוע שכזה כחלק מתהליך סימבולי כמו פרח הפרי הניתק מהעץ אשר מטרתו לסיים את הקשר מסיבות הקשורות לחוכמת האלכימיה הרגשית

קורס דיגיטלי ליצירת אורגונייט בדרך אורגונייטלי - חוכמת האלכימיה

4

הקורס הדיגיטלי ליצירת אורגונייט בדרך חוכמת האלכימיה הוא יצירת מופת אשר הושקעו בה שעות עבודה רבות ומלאכת מחשבת, צילום עריכה ופירסום וגילו סודות עבודה יחודיים ומיוחדים לארוגונייטלי בענף האורגונייט בארץ ובעולם.

מטרתו של הקורס הוא לקחת את התלמידים למסע אלכימי אשר מסביר גם למי שאין כל רקע בתחום היצירה וללוות צעד צעד ולתת כלים ותמיכה בכל תחומי העשייה המרגשת של יצירת האורגונייט. מהכנת מקום העבודה, רכישת הציוד, הדרך של חוכמת האלכימיה ועד לפתרון בעיות אשר יכולות לצץ וזאת לאור ובהתבסס על ניסיון של שנים ביצירה.

מהסיבות הנ"ל חשוב לנו באורגונייטלי שתלמידים אשר משקיעים את כספם הטוב יקבלו ערך שווה כתמורה ואכן היא ניתנת לאור האמור לעיל.

התלמידים שלנו יוצרים וחלק גם מתפרנסים ממכירת יצירות האורגונייט אך למרות האמור, אין אנו יכולים להתחייב לכך שהתלמידים אכן יצרו אורגונייט וזאת מהסיבה כי דרושה מחוייבות והשקעה של זמן ופניות ליצירה ולדרך האלכימיה.

bottom of page