top of page
20220928_170715_1684741543847_1684753335020.png

מה המטרה

לאור התעצמות ההתרחשויות בעולם ובארץ הוקם הערוץ של מדריך לחיים בטבע שיתמקד בכל מה שקשור לשהות בטבע. שדאות, OUTDOOR, חיים ושיגשוג בטבע, מוכנות- מה שמוכר כ PREPARING ובושקראפט,

כלים וציוד לקמפינג בשטח ומוכנות למצבי חירום.

המטרה היא לעזור לאנשים לקבל כלים והדרכה מעשית ומענה ראוי ליישם אותם.  

אבל גם בכיף ומשחקים כגון קשתות, רוגטקות וכאלה.

למה כלים לשהות ולינה בטבע כל כך חשובים עכשיו?

01

ראשית, חופשת קמפינג היא החופשה הכי כיפית.

 

היא יכולה להיות גם יוקרתית ומפנקת אם יש תקציב לקרוואן או בית נוסע,

 

אבל גם בתקציב בסיסי ומינימלי אפשר להנות במקסימום אם מתארגנים מראש על ציוד בסיסי.

 

אפשר שהציוד יכלול גם חשמל סולארי שיפעיל לנו תאורה, מקרר או מאוורר ויטעין לנו כל פינוק אחר שנרצה בכדי להרגיש בבית גם בטבע.

חשמל סולארי

כוח החשמל ירוק וגם סולארי, רותמים את כוח השמש, הסיפור הסולארי שלנו

גנרטורים סולארים-תחנות כוח ניידות פאנלים סולארים וקיטים משולבים

כיף, אוקי. אבל למה אמרת שזה חשוב?

02

ישנה הכרה ההולכת וגדלה בציבור הרחב כי ישנם סימנים ההופכים ברורים יותר ויותר במה שקורה בעולם בשנים האחרונות,  המראים כי עלינו להצטייד בכישורים, ידע ובציוד אשר יוכלו לעזור לנו לשרוד במצבי משבר שבהם יתכן ולא יתאפשר לנו להמשיך את החיים כרגיל.

יש צפי רציני ומדאיג שבזמן הקרוב יחסית, יתכן מצב משברי שבו אמצעי התקשורת והחשמל יקרסו,  אספקת המזון והמים יפסקו ואף אולי להגיע למצב שבו לא יהיה כבר בטוח להישאר במקום מגורינו, בעיקר לאלו מאיתנו הגרים במקומות צפופים ובערים הגדולות.

אפשר לראות שחלק מזה כבר קרה ועדיין קורה גם עכשיו בישראל ובעולם כולו באופן הדרגתי שהמצב הולך ומדרדר ונראה כי בקרוב לא יהיה על מי לסמוך כי יתכן ומצב משברי רציני יותר עדיין בפתח. 

זהו כבר לא תרחיש קונספרציה , ישנה תוכנית כוללת להקרסת כל המערכות. הם קוראים לזה "האיפוס הגדול".

311926_10150395240707264_1652287052_n.jpg
20220928_170715_1684741543847_1684753274986.png

ציוד מומלץ וכזה שנבדק על ידינו אישית בתנאי שטח**  

 קורס חווייתי חינמי לשהות ולינה בטבע

**

אז מה שעשיתי הוא שיצאתי למסע של חוויות במיקום שאני הכי אוהב בטבע שבים המלח הפראי וצילמתי תוך כדי שאני מסביר ומשתף את כל החוויות בידע והסברים, כולל ביקורות על פריטי ציוד חשובים.

במהלך הצילומים רואים איך עברתי הרפתקאות רבות שחלקן היו מאתגרות מאוד כגון "שוד" של חלק ניכר מהאוכל שלי על ידי חזירת בר, כן היתה שם חזירת בר.

זאת היתה תקופה של מהומות ועל הצוק מאחורי התאספו מלא מפגינים פלסטינים שמחו באופן מפחיד וכמעט שגרמו לי לארוז הכל ולחזור.

היו גם פחדים פסיכולוגיים אחרים שעלו, ואת הכל צילמתי והסברתי איך התמודדתי, כי אלו בדיוק האתגרים אשר הופכים את השהייה בטבע להבדל בין מצבי כישלון או הישרדות ואף לכיף ולשיגשוג.

**תיק הישרדות ל- 72 שעות

אם זה בגלל המלחמה, אולי זה ווירוס ונצטרך בידוד משמעותי ומהיר. הפלת תשתיות החשמל מהתקפת סייבר, קרינה מהשמש. רעידות אדמה שבעקבותיה הגלים הצונאמים. 

יתכן שיהיה עלינו לצאת מהבית במהירות בכדי להספיק ולהינצל. לשם כך עלינו להכין תיק אשר יכיל ציוד טוב אמין ומקצועי אשר יאפשר לנו לשרוד מחוץ לבית, החשיבות של התיק הוא בכך שאוספים ויוצאים. יש בו ציוד חשוב לתת מענה מיידי וגם גורף לכמה שיותר משתנים ואף לאפשר לנו לבנות את מקום השהייה/ המחנה בטבע, אש ואז לעזור לנו להשיג ולהתארגן על מים ומזון.

bottom of page